Warning: set_time_limit() has been disabled for security reasons in /data/web/virtuals/94243/virtual/www/index.php on line 6

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/94243/virtual/www/index.php:6) in /data/web/virtuals/94243/virtual/www/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/web/virtuals/94243/virtual/www/index.php:6) in /data/web/virtuals/94243/virtual/www/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/94243/virtual/www/index.php:6) in /data/web/virtuals/94243/virtual/www/plugins/system/jat3/jat3/core/parameter.php on line 107
FAQ - BILSON ARDES

BILSON ARDES

www.bilson.sk Apple FAQ

FAQ


1. Nie sú počítače Macintosh určené len pre grafické aplikácie?
Je pravda, že počítače Macintosh sú známe najmä vďaka svojmu takmer bezkonkurenčnému užívaniu v grafických aplikáciach a desk top publishingu, ale sú vynikajúce aj v ostatných oblastiach použitia a to od používania v kancelárskych prácach, ekonomických informačných systémoch cez riadenie výrobných procesov až po CAD. Vďaka jednoduchosti a priateľskému ovládaniu sú predurčené na používanie v domácnostiach.

2. Aký kancelársky software môžem používať na počítači Mac?
Existuje rad kancelárskych programov od najznámejších producentov softwaru. Spomeňme Microsoft Office, iWork, OpenOffice. Okrem týchto integrovaných softwarových balíkov, ktoré obsahujú chronicky známe moduly na spracovanie textu, tabuliek alebo databáz existujú desiatky programov zvyšujúcich produktivitu práce v kanceláriach, úradoch a iných kancelárskych pracoviskách.

3. Môžem si vymieňať dáta s kolegami, ktorý pracujú s počítačmi PC?
Áno, pri používaní napríklad balíka Microsoft Office môžete dokumenty spracované na Macu nahrať priamo na USB dátový kľúč alebo napáliť na CD/DVD a tieto odovzdať kolegovi. Ak ten pracuje s Microsoft Office na PC bez problémov môže otvoriť Váš súbor a pracovať na ňom vrátane diakritiky. Macintosh je schopný čítať USB dátové kľúče, CD-čka alebo DVD-čka ako aj zapisovať na ne. Ideálnym prostriedkom na distribúciu dokumentov je program Adobe Acrobat, ktorý umožňuje vytvárať elektronické dokumenty ”čitateľné” pre akéhokoľvek užívateľa bez ohľadu na to, aký software používa.

4. V práci máme sieť počítačov PC. Môžem sa napojiť so svojím Macom na túto sieť?
Áno, je možné napojiť Mac na sieť vytvorenú s PC a po sieti odosielať a príjímať súbory.

5. Môžeme použiť výkonný Mac ako server pre sieť s počítačmi PC?
Áno, získate omnoho výkonnejší software so stabilnejším sieťovým systémom, ktorý je menej nákladný na údržbu a správu systému. Na trhu su veľmi výkonné servery Mac s vynikajúcim a bezkonkurenčným pomerom cena/výkon.

6. Aký operačný software používa Macintosh?
Je to systém MAC OS X. Väčšina užívateľov počítačov pozná operačný systém Windows. Aj keď Windows existujú už niekoľko rokov, ako operačný systém je na trhu od roku 1996. Microsoft chcel dať užívateľom PC počítačov komfort a produktivitu práce, akú mali už dávno predtým počítače Macintosh zabudovanú vo svojom operačnom systéme. Operačný systém je podriadený jednoduchému ovládaniu a stabilite. Pre programátorov je príjemnejšie a jednoduchšie vytvárať programy pre Macintosh ako pre počítače PC. Úplnou samozrejmosťou je na Macu vyvíjať programy aj pre užívateľov PC alebo mobilnú platformu iPhone či iPod Touch.

7. Je možné spustiť na Macu programy pre Windows?
Odpoveď na túto otázku zaujíma najmä potencionálnych užívateľov Maca. Áno, pod emulačným programom Parallels , ktorý Vám umožní spustit na Macu Windows a následne všetky programy bežiace pod Windows. Programy, s ktorými sa nechcete rozlúčiť môžete teda spustiť aj na Macu. Drvivá väčšina bežných aplikácií pre kanceláriu, internet a grafiku existuje vo verzii pre MAC OS X Takže u zabehnutých užívateľov Maca nakoniec možnosť spustiť Windows aplikáciu okrem demonštračných účelov nie je využívaná.

8. Môžem používať Apple počítač ako iné značkové PC, ktoré mienim inovovať ?
Áno. Počítače Apple používajú procesory Intel a teda sú s PC sú na 100% kompatibilné. Môžete si zakúpený operačný systém napríklad Windows Vista, Windows 7 a podobne nainštalovať priamo na hardware Apple počítača a používať ho ako iné značkové PC v pracovnej alebo domácej sieti. V tomto prípade jeho vlastnosti sú dané úrovňou stability a bezpečnosti príslušnej verzie Windows.